HAKKIMIZDA

Onka Kalıp Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine Hoş Geldiniz.

Onka Kalıp,Ülkemizde ve Dünyada sürekli gelişen Otomotiv, Beyaz Eşya, Elektrik ve Mekanik endüstriyelinde hızla  gelişen ve artan kalıp ihtiyaç talebini  karşılamak amacıyla 1978 yılında kurulmuştur.

Şirketimiz , 40 yılı aşkın süredir kalıp tecrübesi olan personeli ile öncü ve lider firma olarak hizmet vermekte olan Aluminyum ve Zamak Basınçlı Döküm Kalıp sektöründe farklılık göstermeye erkenden başlamıştır.

Türkiye’nin Önde Gelen Otomotiv Beyaz Eşya Elektronik Havacılık Sanayi firmalarına Alüminyum Enjeksiyon,Plastik Enjeksiyon Kesme kalıbı Tasarımından Üretimine Kadar Tüm adımları titizlik ve son teknoloji makina Parkurunda hedef sıfır Hata ilkesi ile üretim yapmaktadır.

Firmamız yeni projelerde kalıp tasarım süreci sonrasında, Any Casting simulasyon programı ile döküm-katılaşma simulasyonu uygulamaktadır. Bu sayede tasarım ile ilgili hatalar kalıp imalatından önce tespit edilmekte ve , ilk baskıda doğru spesifikasyon da parça üretimi sağlamaktayız.

VİZYONUMUZ

Firmamızın ulusal / uluslararası pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla kendi uzmanlık alanımızda kendi yöntemlerini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, Türkiye´nin güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.Firmamızın ulusal / uluslararası pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla kendi uzmanlık alanımızda kendi yöntemlerini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, Türkiye´nin güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.

MİSYONUMUZ

İnsanlık ve ekonomi için değer yaratan, çevreye ve rakiplerine saygılı, girişimci ve lider ruha sahip, uluslararası düzeyde en başarılı gruplar arasında yer almak; bu amaç ile hareket ederken ülkemizin ve faaliyet gösterdiğimiz alanların zenginleşmesine katkıda bulunmak